RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nie taki mróz straszny, jak go malują

Publikacja: Czwartek, 19 stycznia (17:23) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Mróz ma także swoje dobre strony - cieszą się z niego np. producenci lodów. Rosjanie zjadają teraz ogromne ilości deserów lodowych. Podobno przy małej różnicy temperatur naszym gardłom to mniej szkodzi. Śnieg nie przeszkadza także miłośnikom typowo letnich sportów.

Mowa o miłośnikach golfa - sportu kojarzonego raczej z ciepłymi miesiącami i zieloną trawą. W Szwajcarii rozegrany został golfowy turniej na śniegu.

Było śmiesznie. To coś zupełnie innego od normalnej gry w golfa. Praktycznie wszystkie zasady można wyrzucić przez okno i uczyć się gry od nowa. Ale przy dziewiątym dołku już wiedziałam, o co chodzi - mówiła angielska modelka i zapalona miłośniczka gry w golfa, Jodie Kidd.

Turniej rozegrano pomarańczowymi piłkami, gdyż tradycyjnych białych nie byłoby widać na śniegu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: