RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nie ma miejsca w ośrodkach wychowawczych

Publikacja: Sobota, 28 października (12:10) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Chłopcy, którzy doprowadzili do śmierci Anię z Kiełpina wciąż czekają w Policyjnej Izbie Dziecka, bo brakuje miejsc w ośrodkach szkolno-wychowawczych. Gimnazjaliści dopiero w przyszłym tygodniu trafią do takich ośrodków.

Wiadomo, że każdy z młodocianych oprawców trafi do innego ośrodka, by uniemożliwić im ustalenie jednej wersji wydarzeń. Na razie gdański sąd rodzinny szuka wolnych miejsc.

Sąd będzie też musiał jeszcze rozpatrzyć zażalenie obrońców gimnazjalistów na decyzję w sprawie ich zatrzymania na 3 miesiące.

Zdaniem adwokatów, czyn uczniów nie miał wpływu na samobójstwo dziewczynki – domagają się zwolnienia chłopców i umorzenia sprawy. Sąd ma 5 dni na decyzję.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: