Według sobotniej "Gazety Wyborczej", wszystko wskazuje na to, że misja polskich żołnierzy w Iraku może być przedłużona na 2008 rok. O tym decydują politycy, my przygotowujemy się zarówno na wariant wycofania, jak i pozostania w Iraku - powiedział gazecie szef sztabu generalnego generał Franciszek Gągor.
W Iraku służy obecnie około 900 polskich żołnierzy. W grudniu zeszłego roku prezydent Lech Kaczyński zdecydował o przedłużeniu polskiej misji w Iraku do końca 2007 roku.
Z wnioskiem w sprawie przedłużenia obecności polskich wojsk w misjach zagranicznych występuje do rządu minister obrony; następnie Rada Ministrów przedkłada taki wniosek prezydentowi, do którego należy ostateczna decyzja.