RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

"Nie" dzieleniu kobiet na panny i mężatki

Publikacja: Czwartek, 13 kwietnia (09:45) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Francuskie feministki wystosowały do rządu pismo, w którym domagają się, by zaprzestać używania w oficjalnych dokumentach tytułu mademoiselle, na określenie kobiety niezamężnej.

Według "Psów Obronnych", największej organizacji feministycznej nad Sekwaną, dzielenie w dokumentach kobiet na niezamężne i mężatki to sprytny sposób mężczyzn, by określać dostępność seksualną kobiety. Feministki podkreślają również, że mężczyzn nikt oficjalnie nie dzieli na kawalerów i żonatych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: