Byłaby to pierwsza wizyta w USA wysokiej rangi przedstawiciela władz w Phenianie od czasu ostatniego kryzysu w stosunkach między obu krajami w związku z programem nuklearnym Korei Północnej.
Z kolei zaproszenie do Korei Północnej otrzymał szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej Mohamed El Baradei. Będzie to jego pierwsza wizyta w Korei Północnej od czasu objęcia stanowiska szefa agencji w 1997 roku.