RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Negocjator z KRLD odwiedzi USA

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kolejne kroki w kierunku ocieplenia stosunków na linii Phenian-Waszyngton. Główny negocjator do spraw nuklearnych Korei Północnej odwiedzi Stany Zjednoczone, gdzie spotka się z amerykańskim negocjatorem Christopherem Hillem.

Byłaby to pierwsza wizyta w USA wysokiej rangi przedstawiciela władz w Phenianie od czasu ostatniego kryzysu w stosunkach między obu krajami w związku z programem nuklearnym Korei Północnej.

Z kolei zaproszenie do Korei Północnej otrzymał szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej Mohamed El Baradei. Będzie to jego pierwsza wizyta w Korei Północnej od czasu objęcia stanowiska szefa agencji w 1997 roku.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: