RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego

Publikacja: Poniedziałek, 24 lipca (15:30) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego obowiązuje na ponad trzech czwartych powierzchni kraju, w ponad jednej trzeciej nadleśnictw nie można wchodzić do lasu. Jest jeszcze gorzej niż rok temu; w lipcu ubiegłego roku odnotowano o 1400 pożarów mniej.

Regionalne Dyrekcje Lasów Państwowych apelują, by turyści odpoczywający w ośrodkach wczasowych znajdujących się na terenach leśnych lub na obszarach do nich przylegających zachowywali szczególną ostrożność.

W tym roku doszło już do ponad 8 tys. pożarów w porównaniu do 12,5 tys. w całym 2005 roku.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: