Na Podhalu niegroźnie zatrzęsła się ziemia
Publikacja: Niedziela, 25 czerwca (11:54)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Powyżej 3 stopni w skali Richtera miały wstrząsy, które w nocy były odczuwalne na Podhalu. Jak informuje stacja geofizyczna Polskiej Akademii Nauk w Raciborzu, ziemia zatrzęsła się na pograniczu polsko-słowackim.
- Takie wstrząsy nie są groźne w takim sensie, że wyrządzałyby jakieś szkody, ale mogą być odczuwalne w promieniu kilkunastu, kilkudziesięciu kilometrów - powiedział w rozmowie z RMF Wojciech Wojtak ze stacji w Raciborzu.
W listopadzie 2004 roku na Podhalu ziemia zatrzęsła się z siłą blisko 5 stopni w skali Richtera.