W Mysłowicach pobito Grzegorza Osyrę, pełniącego obowiązki prezydenta miasta. W listopadzie zastąpił on na stanowisku tragicznie zmarłego Stanisława Padlewskiego. Osyra został mianowany przez premiera komisarzem do czasu kolejnych wyborów.

Grzegorza Osyrę pobitego i ugodzonego nożem znaleziono na schodach Urzędu Miasta. Natychmiast przewieziono go do jednego z mysłowickich szpitali, gdzie przeszedł operację. Jak zapewniają lekarze, jego stan jest stabilny, a życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Osyra tuż przed napadem przebywał w restauracji w budynku Ratusza. Nagle, ok. godz. 19 nieubrany wyszedł na zewnątrz.

Na razie nie są znane motywy napadu. Policja nie wyklucza, że do zdarzenia doszło na tle rabunkowym. Sprawę komplikuje fakt, że nie ma świadków napadu.

Prokuratura zajęła się tajemniczą śmiercią nowo wybranego prezydenta Mysłowic Stanisława Padlewskiego. Wczoraj rano ciało mężczyzny znaleziono przed wieżowcem, w którym mieszkał. Okno mieszkania na 10. piętrze było otwarte. Jak ustaliła policja, w mieszkaniu była żona i syn prezydenta. czytaj więcej

Przypomnijmy. W listopadzie tuż po wyborach samorządowych tragicznie zginął prezydent Mysłowic Stanisław Padlewski. Popełnił samobójstwo, wyskakując z okna swojego mieszkania na 10. piętrze.

Grzegorz Osyra został mianowany przez premiera komisarzem do czasu nowych wyborów, które odbędą się za 4 dni. Pobity wczoraj samorządowiec jest jednym z 5 kandydatów; został wystawiony przez koalicję SLD-UP.

Posłuchaj także relacji reportera RMF Przemysława Marca:

Foto: Archiwum RMF

06:45