RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Mieszkanka Szkocji zarażona ebolą

Publikacja: Poniedziałek, 29 grudnia (21:12) Aktualizacja: Poniedziałek, 29 grudnia (20:00)

Szkocki rząd poinformował w poniedziałek, że u osoby, która w niedzielę wróciła z Sierra Leone, potwierdzono zarażenie ebolą. Chora trafiła do izolatki w szpitalu w Glasgow.

BBC informuje, że zarażona to pracownica służby zdrowia, która przyleciała przez Casablankę na Heathrow, a stamtąd do Glasgow. Do szpitala przyjęto ją w poniedziałek rano. Ma jak najszybciej zostać przetransportowana do Londynu, gdzie zostanie objęta ścisłą izolacją.

Według najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ebola zabiła już ponad 7,8 tys. ludzi na ponad 20 tys. przypadków zachorowań w trzech krajach najbardziej dotkniętych chorobą - Sierra Leone, Liberii i Gwinei.

Źródło: RMF24/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: