RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Miesiąc bez świateł mijania w dzień

Publikacja: Czwartek, 1 marca (09:22) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Od dziś kierowcy w ciągu dnia mogą jeździć bez włączonych świateł mijania. Ale już za miesiąc znów trzeba będzie jeździć na włączonych światłach całą dobę. I to przez cały rok.

Jak dowiedział się reporter RMF FM, prawdopodobnie od 1 kwietnia wejdzie w życie przepis o obowiązkowej jeździe na światłach mijania. Nowelizacja kodeksu drogowego przeszła już przez Sejm, teraz potrzebny jest tylko podpis prezydenta.

Większość kierowców dziś świateł nie wyłączyła - miejmy nadzieję, że to z dbałości o bezpieczeństwo. Zresztą policjanci nakłaniają do jazdy na światłach przez cały rok i to bez względu na pogodę. Wtedy jesteśmy po prostu lepiej widoczni.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: