RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Miedwiediewa: Łączy nas wspólny ból

Publikacja: Niedziela, 10 października (11:43) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

<i>Pamięć o Waszych bliskich na zawsze pozostanie w naszych sercach, cześć ich pamięci</i> - powiedziała w Smoleńsku na miejscu katastrofy prezydenckiego samolotu żona prezydenta Rosji Swietłana Miedwiediewa. <i>Pamięć o tragedii, która wydarzyła się tutaj, pamięć o jej ofiarach, o Waszych bliskich na zawsze pozostanie w naszych sercach, cześć ich pamięci</i> - dodała.

Drodzy przyjaciele, ubolewamy razem z Wami, głębia naszego współczucia jest bezgraniczna. Proszę przyjąć wyrazy współczucia ode mnie osobiście, od prezydenta Rosji pana Dmitrija Miedwiediewa, od całego narodu rosyjskiego - podkreśliła Miedwiediewa, zabierając głos podczas niedzielnych uroczystości na miejscu wypadku polskiego samolotu. Jak zaznaczyła, ból i żal razem z Polską odczuwają szczerze w głębi swych serc miliony Rosjan. W tych trudnych godzinach byliśmy razem z Wami, modliliśmy się w intencji ofiar, by pan Bóg dał Wam siłę przeżyć taką straszną stratę - podkreśliła.

Miedwiediewa powiedziała też, że nasze kraje w historii były zawsze ściśle ze sobą powiązane. Owszem, były w tej historii skomplikowane karty, jednak narody Polski i Rosji od zawsze odnajdywały drogę do wzajemnego poszanowania i zaufania, popierały siebie nawzajem - podkreśliła żona prezydenta Rosji. Jej zdaniem, to jak razem odczuwaliśmy tę tragedię smoleńską, jak również to, że dzisiaj razem wspominamy jej ofiary, właśnie o tym świadczy.

Miedwiediewa zaznaczyła, że łączą nas wszystkich te same wartości, miłość do bliźniego, do ojczyzny, wspólne dążenie ku pokojowi, troska o dzieci i ich przyszłość. Jak dodała, zbliżają nas wzajemna pomoc i miłosierdzie oraz pragnienie wzajemnego wsparcia w trudnych chwilach. I te ogólnoludzkie wartości będą nas zawsze łączyły - powiedziała.

Źródło: RMF24-PAP FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: