Kurator apeluje także do rodziców o sprawdzanie w szkołach, czy placówki są gotowe do przeprowadzenia egzaminów.
Bardzo prosimy o pilne zgłaszanie tego faktu do naszego kuratorium - powiedziała Michałowska.
Zapewnia, że kuratorium będzie interweniowało, żeby egzamin się odbył. Do tej pory zgłosiło się 500 osób chętnych do pracy w zespołach egzaminacyjnych. To głównie emerytowani nauczyciele, ale także pracownicy MEN czy Ośrodka Rozwoju Edukacji Polskiej za Granicą.
Do tej pory 12 szkół skorzystało z pomocy.