Matura z matematyki na poziomie rozszerzonym nie jest egzaminem obowiązkowym. W tym roku maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym zdecydowało się zdawać 74 tysiące tegorocznych abiturientów. Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym zdawało dzisiaj także blisko 6,8 tys. abiturientów z wcześniejszych roczników. Na RMF24 publikujemy arkusze zdań i propozycje rozwiązań przygotowane przez ekspertów portalu Interia.pl.

MATURA 2016: MATEMATYKA, POZIOM ROZSZERZONY - POBIERZ ARKUSZ

Egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym trwał 180 minut. Co było? Wzory skróconego mnożenia, funkcje trygonometryczne, ciągi i wielomiany, a do tego obliczanie objętości ostrosłupa.

Były zadania trudniejsze i łatwiejsze. Część z nich podchwytliwa - mówili po wyjściu z sali maturzyści jednego z katowickich liceów. Zdaniem niektórych, matura była nawet trudniejsza niż w zeszłym roku. Ale zdarzały się też i takie głosy. Matura? Raczej w porządku. Nie była to najtrudniejsza matura z rozszerzenia  w przeciągu ostatnich kilku lat. Będzie w porządku.

Arkusz egzaminacyjny z matury z matematyki na poziomie rozszerzonym składał się z trzech grup zadań: pierwsza grupa zawierała zadania zamknięte. Druga grupa zawierała zadania otwarte krótkiej odpowiedzi, w tym zadania z kodowaną odpowiedzią. W zadaniach z kodowaną odpowiedzią zdający udziela odpowiedzi wpisując żądane cyfry otrzymanego wyniku do odpowiedniej tabeli. Ocenie podlega tylko zakodowana odpowiedź. W trzeciej grupie znalazły się zadania otwarte rozszerzonej odpowiedzi.

PROPONOWANE PRZEZ EKSPERTA PORTALU INTERIA.PL ODPOWIEDZI.

PAMIĘTAJ, ABY WCISNĄĆ F5, STRONA NIE ODŚWIEŻA SIĘ AUTOMATYCZNIE!

TUTAJ ZNAJDZIECIE PROPOZYCJE ROZWIĄZYWAŃ Z DOTYCHCZASOWYCH EGZAMINÓW MATURALNYCH

MATURA 2016: JĘZYK ANGIELKI - POZIOM ROZSZERZONY [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]

MATURA 2016: JĘZYK ANGIELSKI - POZIOM PODSTAWOWY [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]

MATURA 2016: MATEMATYKA - POZIOM PODSTAWOWY [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]

MATURA 2016: JĘZYK POLSKI POZIOM PODSTAWOWY [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]

MATURA 2016: JĘZYK POLSKI - POZIOM ROZSZERZONY [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]

(MKam)