RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Masakra w Nangar Khel to błąd, nie zbrodnia

Publikacja: Piątek, 21 grudnia (21:35) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Akcja polskich żołnierzy w Nangar Khel była błędem, a nie "działaniem kryminalnym". Takie słowa usłyszał w Afganistanie minister obrony Bogdan Klich od amerykańskiego pułkownika Martina Schweitzera, dowódcy 4. grupy bojowej 82. Dywizji Powietrznodesantowej.

To właśnie w składzie grupy Schweitzera służyli spadochroniarze z bielskiego 18. Batalionu Desantowo-Szturmowego, oskarżeni przez polską prokuraturę o zbrodnie wojenną w Afganistanie.

Tagi: Afganistan

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: