Tramwajem nr 11 można od dziś przejechać przez 3 miasta Zgierz, Łódź i Pabianice. Trasę liczącą prawie 30 km tramwaj pokonuje w 93 minuty.

Na trasie postawiono 59 przystanków. Pasażerowie korzystający z linii nr 11 będą musieli płacić za bilety zgodnie z taryfą obowiązującą w tych miastach. Na terenie Zgierza ważne będą bilety zgierskie, na terenie Łodzi bilety czasowe MPK, na terenie Pabianic - bilety pabianickie.

Łódzkie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji ma nadzieję, że uruchomienie linii pomoże w przyszłości ubiegać się o środki pomocowe z Unii Europejskiej, które w przyszłości – jak mówi rzecznik MPK Bogumił Makowski - pozwolą na stworzenie nowoczesnej komunikacji regionalnej. Według niego, pieniądze te pozwoliłyby zmodernizować zarówno tory, jak i tabor.

Trasa tramwaju linii 11 nie będzie jednak najdłuższą w regionie. Już 2 lutego ma zostać wydłużona linia tramwajowa nr 46, którą do tej pory wożono pasażerów z Ozorkowa przez Zgierz do pętli tramwajowej przy ul. Północnej w Łodzi. Od jutra będzie jeździć do południowych granic miasta. Czas przejazdu tramwaju nr 46 wynosić będzie 98 minut.

16:05