RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Łódź: Tysiąc złotych za miejsce w szpitalu

Publikacja: Wtorek, 21 marca (18:21) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

8 lat więzienia może grozić neurochirurgowi Andrzejowi R., szefującemu jednej z klinik Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Mężczyzna miał przyjąć tysiąc złotych w zamian za umieszczenie chorego w kierowanej przez siebie placówce.

Andrzej R., jeden z najbardziej znanych w Polsce specjalistów w swojej dziedzinie, miał przyjąć łapówkę w dwóch ratach. Prokuratura ustaliła, że mężczyzna pieniądze wziął w lipcu ubiegłego roku.

Łapówkę miała mu wręczyć matka chorego 25-latka. Gdy pacjent zmarł, kobieta powiadomiła dyrekcję szpitala. Prokuraturę o przestępstwie poinformował Uniwersytet Medyczny. Lekarz został na razie zawieszony w czynnościach służbowych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: