Seliga kazał wiosną przeprowadzić obowiązkowe testy fizyczne. Wcześniej były one dobrowolne i zdarzało się, że podchodziło do nich tylko 2/3 strażników.
Komendant sam też wystartuje, choć – jak mówi – zgodnie z przepisami w jego wieku nie ma juz tego obowiązku. Łódzką straż miejską jeszcze przed testem odwiedził reporter RMF FM Marcin Lorenc:
Jak twierdzą złośliwi, do wypisywania mandatów za złe parkowanie nie potrzeba zbyt dużej tężyzny...