Droższe parkowanie w centrum stolicy. Od dziś warszawskie parkometry zażądają od kierowców o wiele więcej pieniędzy. Pierwsza godzina zdrożała o 1 zł, druga o 1,20, trzecia o 1,40. W sumie cały dzień parkowania to już nie 21 a ponad 30 złotych.

Opłaty za parkowanie w płatnej strefie w centrum miasta nie były zmieniane od 6 lat. Samochodów przybywa, a miejsc parkingowych - nie. Dlatego - jak tłumaczą urzędnicy - podwyższanie opłat ma zniechęcić kierowców do wjeżdżania samochodami do centrum. W zamian powinni wybrać komunikację miejską.

Niestety, wielu warszawiaków ma do niej sporo zastrzeżeń. Ja postanowiłem w odmienny sposób sprawdzić, czy kierowcy akceptują nowe opłaty. Pytałem ich, czy byliby skłonni zapłacić za godzinę postoju 1,5 dolara.....czyli mniej więcej obowiązujące 3 złote.

Czy to dolary, czy też złotówki - jest za drogo

Inni kierowcy potrafią zaakceptować nowe ceny. Mimo że są o wiele wyższe, nie przekonają ich do przesiadki do komunikacji publicznej.

Niektórzy akceptują wyższe ceny

W centrum Warszawy, w strefie płatnego parkowania jest około 20 000 miejsc postojowych. To wciąż nie wystarcza, a prywatne parkingi są zwykle o wiele droższe. Łatwo zauważyć, że na uliczkach tuż obok strefy, gdzie nie ma już parkometrów przez cały dzień z trudem można znaleźć wolne miejsce.