RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Lekarze bronią szpitala okulistycznego. Będą negocjacje

Publikacja: Wtorek, 26 maja (15:13) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W środę władze śląskiego Uniwersytetu Medycznego siądą do negocjacji z lekarzami szpitala okulistycznego w Katowicach - dowiedział się reporter RMF FM Piotr Glinkowski. To efekt dzisiejszej pikiety przed szpitalem. Kilkadziesiąt osób, lekarze i pacjenci sprzeciwiają się planom uczelni przyłączenia do szpitala dwóch klinik o innych specjalizacjach. Obawiają się zmniejszenia liczby łóżek na okulistyce.

Nasz reporter rozmawiał z pacjentami i przewodniczącym komitetu obrony szpitala - Markiem Czekajem:

Lekarze twierdzą, że jeśli uniwersytet nie wycofa się ze swoich planów, głodówka może się rozpocząć już jutro.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Katowice

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: