RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Lekarz z aptekarzem wyłudzali pieniądze

Publikacja: Wtorek, 13 listopada (11:15) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Aż dwa miliony złotych wyłudziła z Narodowego Funduszu Zdrowia zorganizowana grupa przestępcza z Rzeszowa. Jej trzon stanowili: lekarz, aptekarz i przedstawiciel firmy farmaceutycznej.

Na podstawie sfałszowanych recept w aptekach dokonywano fikcyjnych zakupów leku onkologicznego. Refundowany kosztował trzy złote. Dla porównania - ten sam preparat bez refundacji NFZ kosztuje 1200 złotych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: