RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kubica przetestował nowy bolid BMW Sauber

Publikacja: Wtorek, 18 listopada (07:57) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W poniedziałek na torze Catalunya w Barcelonie rozpoczęła się trzydniowa sesja testowa F1. Polski kierowca Robert Kubcia po raz pierwszy oficjalnie testował bolid BMW przygotowywany do mistrzostw w 2009 r.

Krakowianin przejechał 56 okrążeń, na najszybszym z nich uzyskał wynik 1.22,341. Najlepszy w poniedziałek był Japończyk Takuma Sato z Toro Rosso – 1.20,763. Drugi czas uzyskał inny kierowca tego zespołu Szwajcar Sebastien Buemi – 1.21,071.

Niewiele wolniejszy od Kubicy był pięciokrotny rajdowy mistrz świata Sebastien Loeb, który gościnnie zasiadł za kierownicą bolidu teamu Red Bull. Francuz uzyskał ósmy czas – 1.22,503.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Formuła 1

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: