RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Krwawy dzień w Afganistanie

Publikacja: Poniedziałek, 30 sierpnia (17:25) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Siedmiu amerykańskich żołnierzy zginęło dziś na południu Afganistanu w dwóch oddzielnych eksplozjach przydrożnych ładunków wybuchowych - poinformowało NATO. W pierwszym z wybuchów zginęło pięciu żołnierzy, a w drugim dwóch.

Według świadka eksplozji w mieście Kandahar, amerykański Hummer wjechał na minę wczesnym popołudniem. Z płonącego wraku wyciągnięto kilka ciał.

W Afganistanie ponad dwie trzecie z około 141 tysięcy żołnierzy sił międzynarodowych to Amerykanie. W ciągu ostatnich trzech dni na wschodzie i na południu tego kraju zginęło ich w sumie 14, a do tej pory w sierpniu - 49.

Źródło: RMF24-PAP FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: