RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kraków: 22 księży o współpracy z SB

Publikacja: Sobota, 9 grudnia (13:00) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Komisja "Pamięć i Troska" badająca przypadki współpracy księży Archidiecezji Krakowskiej ze służbami bezpieczeństwa otrzymała odpowiedzi 22 księży, których listownie pytał o współpracę z SB ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Wśród duchownych znajduje się ośmiu czynnych kapłanów, 10 emerytowanych, dwóch księży z zagranicy i dwóch jezuitów. Szczegółów nie ujawniono, komisja chce najpierw zweryfikować te oświadczenia w archiwum IPN.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: