To jest podobne przedsięwzięcie do zbudowania oczyszczalni ścieków na Ziemi - powiedziała rzeczniczka NASA Lynnette Madison.
Rosyjski system jest bowiem także miniaturową oczyszczalnią, przerabiającą ścieki na wodę zdatną do picia. Ma być zainstalowany w amerykańskiej części stacji w roku 2008.
W części rosyjskiej system już działa. Modyfikacja jest niezbędna, bowiem do roku 2009 załoga stacji ma być zwiększona z obecnych trzech od sześciu osób.