"Polski Związek Narciarski złożył ofertę do Międzynarodowej Federacji Narciarskiej na organizację w Polsce dodatkowych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich mężczyzn (zastępstwo za konkursy w Sapporo). Do końca tygodnia FIS rozpatrzy kandydaturę Wisły" - napisano na Twitterze PZN.
Zmagania w Japonii zostały odwołane z powodu rosnącej liczby przypadków zakażenia omikronowym wariantem koronawirusa.
W tym sezonie konkursy w Wiśle odbyły się już 4 i 5 grudnia.
To drugi sezon z rzędu, kiedy z powodu pandemii odwołano zmagania w Sapporo. Rok temu przejęło je niemieckie Klingenthal.