Komenda wojewódzka policji w Białymstoku zalega swoim funkcjonariuszom już ponad 3 mln złotych. Takie problemy mają jednak komendy w całej Polsce.
Kilku policjantów postanowiło z tą sprawą pójść do sądu, a ten wysłał do komendy wezwania do uregulowania zaległości. Jeśli komenda pieniędzy nie wypłaci - a na razie nie ma z czego - w ostateczności może dojść nawet do zajęcia konta komendy przez komornika