RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Komornik zajmie konta białostockiej policji?

Publikacja: Piątek, 6 listopada (09:01) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Groźba taka pojawiła się, ponieważ policja w Białymstoku zalega z wypłatą zaległych dodatków do pensji. Funkcjonariusze powinni dostawać dodatkowe pieniądze m.in. na wydatki mieszkaniowe, szkolenia, dojazdy do pracy czy wyjazdy na wakacje.

Komenda wojewódzka policji w Białymstoku zalega swoim funkcjonariuszom już ponad 3 mln złotych. Takie problemy mają jednak komendy w całej Polsce.

Kilku policjantów postanowiło z tą sprawą pójść do sądu, a ten wysłał do komendy wezwania do uregulowania zaległości. Jeśli komenda pieniędzy nie wypłaci - a na razie nie ma z czego - w ostateczności może dojść nawet do zajęcia konta komendy przez komornika

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: