Od stycznia zasady przyznawania świadczeń przedemerytalnych mają być mniej korzystne, sporo ludzi chce zdążyć z zarejestrowaniem się w urzędach jeszcze przed wejściem w życie zmienionych przepisów. W urzędach pracy od wczesnych godzin porannych ustawiają się więc długie kolejki.

By się zarejestrować niektórzy czekali 5 albo nawet 6 godzin. Wszyscy chcą zdążyć przed Nowym Rokiem, a czasu na dokładne przemyślenie sprawy mieli niewiele. O ile według starych zasad wypłaty dwutysięcznych zasiłków nie są rzadkością, to według nowych przepisów taki zasiłek nie może być wyższy niż 953 złote. Nie wszystkim nawet to się będzie należało. By korzystać ze starych zasad trzeba zarejestrować się do końca grudnia. Kierownik urzędu w Bydgoszczy spodziewa się, że najwięcej ludzi przyjdzie 27 i 28 grudnia. Ale urząd będzie otwarty do ostatniego klienta i nikt nie powinien się martwić, że nie zdąży się zarejestrować.

Choć sejm przyjął już ustawę o zmianie zasad przyznawania świadczeń przedemerytalnych, te przepisy musi jeszcze zaakceptować senat i prezydent.

16:30