Marszałek Sejmu, pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski zapowiedział we wtorek, że po pierwszej turze wyborów prezydenckich zwoła posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego poświęcone obecności naszych wojsk w Afganistanie.
Podczas porannego Kontrwywiadu w RMF FM zapewnił, że Polska wycofa się z Afganistanu nawet bez decyzji NATO. Na jesieni będziemy przekonywać NATO. Jeżeli nie będzie zgody, przedstawimy własny kalendarz wycofywania się z Afganistanu - stwierdził marszałek Sejmu.
We wtorek w wyniku ostrzału bazy Warrior w Afganistanie zginął polski żołnierz, st. szer. Grzegorz Bukowski. W sobotę wskutek wybuchu miny pod pojazdem zginął kpr. Miłosz Górka, a ośmiu jego kolegów odniosło niegroźne obrażenia. Bukowski jest 18. polskim żołnierzem, który zginął w Afganistanie.
RMF/PAP