Wpisem oburzyło się wielu Holendrów zarzucając holenderskim liniom lotniczym, że w ten sposób w ciągu kilku minut straciły rynek w Ameryce Łacińskiej.
Słynny meksykański aktor Gael García Bernal napisał natomiast na Twitterze, że już nigdy nie będzie latać z KLM. Nigdy nie będą latał waszymi pieprzonymi liniami lotniczymi. Pieprzcie się! - napisał Bernal. Aktor ma ponad 1,9 miliona zwolenników na Twitterze.
Artysta, znany z takich filmów jak "Miasto ślepców" czy "Listy do Julii", użył nawet dwóch wiadomości, by podkreślić, że już nigdy nie skorzysta z holenderskich linii lotniczych i zaapelować do swoich fanów o podobną reakcję.
KLM nie przeprosił za twitta, ale już go zdjął z internetu. Jak zauważają internauci, nastąpiło to dopiero, gdy wpis miał już ponad 10 tys. komentarzy.