RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kalifornia walczy z pożarami

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dwóch amerykańskich strażaków nie żyje, trzy osoby zostały ciężko poparzone. Kalifornia, gdzie ogłoszono stan wyjątkowy, walczy z olbrzymimi pożarami.

Gubernator stanu Arnold Schwarzenegger zaapelował do mieszkańców, aby słuchali władz i na czas opuszczali zagrożone miejsca. Gubernator Schwarzenegger podkreślił w czasie konferencji prasowej w sztabie kryzysowym, że "trzech ludzi zostało rannych, gdyż nie słuchali" apelu władz. Ogień spalił m.in. 142 km kw. parku narodowego Angeles. Nakaz ewakuacji otrzymali mieszkańcy Glendale, Pasadeny i innych miejscowości na północ od Los Angeles.

Tagi: USA

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: