Sędzia Iwulski wyjaśnia, że chce uniknąć nieporozumień związanych z wydanym wczoraj zarządzeniem.
Iwulski wyraźnie podkreśla, że działając na podstawie zarządzenia Małgorzaty Gersdorf nadal respektuje to, że to ona pozostaje I Prezesem SN.
Wtorkowe zarządzenie mówi, że prezes Iwulski jest upoważniony przez prof. Gersdorf do zastępowania jej na czas je nieobecności począwszy od wczoraj, od 15:30. Oba dokumenty potwierdzają, że sędziowie nie uznają żadnego przejścia w stan spoczynku na podstawie nowej ustawy o SN.
(mn)