Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych ze Szczecina wszczyna egzekucję wobec posła Joachima Brudzińskiego – ujawnia RMF FM. Poseł PIS zdaniem ZBILKU od blisko roku nie płaci za swoje dwa biura poselskie.

Zadłużenie sięga ponad 8 tysięcy złotych. Poseł w Szczecinie ma dwa swoje biura. Pomieszczenia wynajmuje od ZBILKu. Oba w atrakcyjnych miejscach. Według moich informacji do posła wysłano już 3 pisma. W tym upomnienie i wezwanie do zapłaty.

Posłuchaj.

Póki co pisma pozostają bez odzewu mimo, że przecież co miesiąc z sejmu Joachim Brudziński otrzymuje pieniądze na utrzymanie swojego biura czy biur. Poseł wynajmując je od miasta jako parlamentarzysta korzysta z preferencyjnych zasad wynajmu. Gdyby robił to na zasadach komercyjnych to kwota ta byłaby dużo wyższa.

Mieszkania administrowane przez ZBILK są często w starych kamienicach. Potrzeby finansowe są więc ogromne. Paweł 8 tysięcy złotych. Co można by zrobić za te pieniądze ?

Posłuchaj.

Powiedział mi Szymon Dominiak – Górski z Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych ze Szczecina.

O dług zapytaliśmy samego Posła Joachima Brudzińskiego.

Posłuchaj.

Tymczasem Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych wypowiada w trybie natychmiastowym umowę najmu dwóch biur poselskich. Według naszych informacji Brudziński musi opuścić biura do końca miesiąca. Jeżeli tego nie zrobi będą mu naliczane kary za bezumowne zajmowanie lokali.

A jednak nie płacił... Poseł kazał przedstawić swojemu dyrektorowi dokumenty z których wynika, że ktoś wprowadził nas w błąd.

Dyrektor przyszedł jednak bez dokumentów, które jeszcze wczoraj wieczorem obiecał przynieść. Poinformował mnie, że zlecenie stałe zostało przez przypadek wykasowane z komputera. . Zasłania się błędem. Przeprasza. I zapewnia, że już pieniądze wysłał na konto.

Posłuchaj.

Ale dyrektor musiał o tym wiedzieć. Poinformowałem dyrektora, że Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych wysłał aż 3 pisma. Upominające wzywające do zapłaty i w końcu wypowiadające umowę. Przynajmniej jedno na jego prywatny adres. Więc musiał je odebrać. Po chwili namysłu dyrektor odpowiada.

Posłuchaj.