Uwaga kierowcy z południa Warszawy. Jest już krótszy dojazd na Okęcie! Niestety ulica Poleczki, która prowadzi do nowego wiaduktu nad torami, wciąż jest w remoncie. Mimo to do terminali można dojechać nieco szybciej.

Dobre wieści dla kierowców, którzy z południa Warszawy, Ursynowa bądź ulicy Puławskiej jeżdżą na lotnisko Okęcie. Generalna Dyrekcja Dróg oddała już do użytku wiadukt nad torami PKP, którym wyjeżdża się obok terminalu Cargo i po kilkuset metrach wjeżdża na rondo przed terminalami pasażerskimi. To spore ułatwienie, bo tym skrótem omija się wiecznie zakorkowane skrzyżowanie przy galerii na Mokotowie i dalej korki w stronę ulicy Żwirki i Wigury.

Niestety. W beczce miodu jest też łyżka dziegciu. To opóźniający się remont ulicy Poleczki, która prowadzi do wybudowanego wiaduktu. Miejscy urzędnicy mieli kłopoty z wykupem gruntów i stąd opóźnienie. Teraz zapowiadają, że nowa, dwupasmowa ulica będzie gotowa do czerwca. Na miejscu rzeczywiście praca wre, ale kierowcy muszą przebijać się w stronę wiaduktu praktycznie po placu budowy.

Posłuchaj mojej rozmowy z kierowcami na remontowanej Poleczki

Urzędnicy zapewniają, że tylko specustawa pozwoliła im wreszcie na wykup gruntów.

Agata Choińska z Zarządu Dróg Miejskich tłumaczy powód opóźnień

Pozostaje mieć nadzieję, że tempo robót nie spadnie i nowa, równa ulica rzeczywiście będzie gotowa pod koniec maja. Sprawdzimy !