RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Jednoślady znów sparaliżują autostradę A4

Publikacja: Piątek, 23 października (09:31) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kierowcy omijajcie dziś płatny odcinek autostrady A4 - apelują motocykliści. Od godziny 18 właściciele jednośladów będą protestować dziś po raz kolejny przeciwko zbyt wysokim opłatom za przejazd autostradą. Na bramkach od strony Katowic jak i Krakowa, ma pojawić się kilkadziesiąt motocykli.

Motocykliści żądają zniesienia opłat lub znacznego ich zmniejszenia. Obecnie motocykl traktowany jest jak samochód osobowy i za przejazd nim autostradą trzeba zapłacić 13 złotych. Fani jednośladów chcą bezpłatnego przejazdu lub niższej opłaty, np. 2 razy po 2 złote

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: autostrada

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: