RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Japonia: Powstanie 600-metrowy maszt

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Najwyższy na świecie maszt radiowo-telewizyjny powstanie w Tokio. Do 2010 r. w japońskiej stolicy ma zostać wybudowana wieża o wysokości 600 m.

Maszt nadawczy będzie prawie dwa razy wyższy od wieży Eiffla w Paryżu i wyższy od wieży w Toronto (553 m). Budowę, której koszt wyniesie 354 mln euro, ma sfinansować prywatna kompania kolejowa i sześć japońskich stacji telewizyjnych.

W Tokio od 1958 roku działa wieża transmisyjna o wysokości 333 m.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: