RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Japonia: Nie żyje burmistrz Nagasaki

Publikacja: Wtorek, 17 kwietnia (20:42) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Nie żyje burmistrz Nagasaki Itcho Ito - postrzelony we wtorek na dworcu kolejowym w tym mieście. Telewizja publiczna NHK podała, że sprawca zamachu został zatrzymany przez policję. Nie są znane motywy jego czynu.

61-letni Itcho Ito był pewnym kandydatem w niedzielnych wyborach municypalnych. Urząd burmistrza pełnił już trzy kadencje.

W 1990 roku ówczesny burmistrz Nagasaki Hitoshi Motoshima został postrzelony przez prawicowego ekstremistę. Naraził się wtedy stwierdzeniem, że ówczesny cesarz Japonii Hirohito był współodpowiedzialny za zbrodnie wojenne.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: