RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Japończycy wycofują się z Iraku

Publikacja: Niedziela, 25 czerwca (10:29) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Japończycy wycofują swoje wojska z Iraku. Około 550 żołnierzy od dziś kierowanych jest do sąsiedniego Kuwejtu.

Japończycy stacjonowali w Iraku od 2004 roku w położonej na południu Samawie. Była to pierwsza zagraniczna operacja sił wojskowych tego kraju od czasu zakończenia II wojny światowej. Japonia zapowiedziała, że mimo wycofania swoich żołnierzy zamierza nadal pomagać w odbudowie Iraku.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: