RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Iran wznawia badania jądrowe

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Iran usuwa pieczęcie Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej w instalacjach jądrowych, gdzie wzbogacany jest uran. Teheran chce wznowić swój program atomowy. Pieczęcie, założone dwa lata temu, usunięto w obecności inspektorów MAEA.

Iran twierdzi, że jego program ma służyć celom cywilnym. Zachód, zwłaszcza Stany Zjednoczone i Izrael, obawiają się jednak, że władze w Teheranie dążą do produkcji bomby jądrowej.

Irańczycy zawiesili badania nad paliwem nuklearnym, a także wzbogacanie uranu, przystępując w 2003 roku do negocjacji z unijną trójką (W. Brytania, Niemcy, Francja). Negocjacje te, jak do tej pory, nie przyniosły przełomu.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: