RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Indianie odnaleźli w brazylijskiej dżungli samolot

Publikacja: Piątek, 30 października (20:44) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zamieszkujący brazylijską dżunglę amazońską Indianie odnaleźli rozbitków z samolotu wojskowego, który zaginął w czwartek. Katastrofę przeżyło dziewięć z 11 osób znajdujących się na pokładzie.

Samolot, na pokładzie którego znajdowali się m.in. przedstawiciele służb medycznych prowadzących program szczepień w odległych rejonach lasu tropikalnego, lądował awaryjnie na rzece. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. W rejon znajdujący się przy granicy z Kolumbią i Peru wysłano ekipę ratunkową.

W 2006 roku to właśnie Indianie pomogli w odnalezieniu Boeinga 737 brazylijskich linii lotniczych Gol, który rozbił się nad Amazonią. W katastrofie zginęły 154 osoby.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: