RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Igrzyska paraolimpijskie w Tokio. Brąz dla Justyny Kozdryk

Publikacja: Czwartek, 26 sierpnia (10:59) Aktualizacja: Czwartek, 26 sierpnia (12:00)

Justyna Kozdryk wywalczyła brązowy medal igrzysk paraolimpijskich w Tokio w podnoszeniu ciężarów w kat. 45 kg. 41-letnia polska sztangistka uzyskała 101 kg, a złoty krążek zdobyła młodsza o rok Nigeryjka Latifat Tijani - 107 kg.

To drugi w karierze paraolimpijski medal Kozdryk - w 2008 roku w Pekinie sięgnęła po srebro w kat. 44 kg.

Teraz zdobyła trzeci krążek dla reprezentacji Polski w stolicy Japonii. Wcześniej Adrian Castro wywalczył srebrny w indywidualnym turnieju szablistów grupy B, a Marcin Polak i pilot Michał Ładosz brązowy w kolarstwie torowym.

Paraolimpiada w Tokio zakończy się 5 września. Wystąpi 89 reprezentantów Polski w 12 dyscyplinach.

Źródło: PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: