Nie widzimy specjalnego celu w tym. Nie chcemy, żeby „Solidarność” była odbierana – zwłaszcza w tym dniu – jako zadymiarze. Zwłaszcza „Solidarność” z naszej huty. Nie chcemy, żeby były zadymy, nieporozumienia. Nie przewidujemy demonstracji, czy wieców.
8 maja też słyszeliśmy stanowczy głos w tej sprawie: Cicho na pewno nie będzie. A czy spokojnie to zobaczymy. Wszystko zależy od zachowania drugiej strony. Jeśli wyprowadzą policję przeciwko robotnikom, to może być niespokojnie.