RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Hokeiści Cracovii mistrzami Polski

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Po 57 latach hokeiści Cracovii zostali mistrzami Polski. W piątym meczu play off Polskiej Ligi Hokejowej „Pasy” wygrały w Krakowie z GKS Tychy 5:1. W finałowej rywalizacji krakowianie pokonali obrońców mistrzowskiego tytułu 4:1.

Ostatni tytuł Cracovia wywalczyła w 1949 roku. Obecny triumf jest piątym w historii klubu. Gospodarzom zwycięstwo zapewnili: Martin Voznik, Leszek Laszkiewicz, Karel Horny i Marcin Cieślak. Jedynego gola dla GKS Tychy zdobył z rzutu karnego Michał Belica.

Comarch Cracovia - GKS Tychy 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Kary: Cracovia – 8 minut, GKS - 22 minuty, w tym 10 minut dla Michała Belicy za niesportowe zachowanie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: