RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Gwatemala: 45 osób zginęło w katastrofie autobusu

Publikacja: Sobota, 1 marca (08:21) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Co najmniej 45 osób zginęło, a kilkanaście zostało rannych w katastrofie autobusu w Gwatemali. Przepełniony pojazd wczoraj wieczorem stoczył się w stumetrową przepaść.

Autobus, obliczony na 40 osób, wiózł 65; jechał ze stolicy kraju Gwatemala City do miejscowości Jutiapa na granicy z Salwadorem.

Według jednych świadków, autobus jechał z nadmierną prędkością na krętej, górskiej drodze i zjechał z niej w stumetrową przepaść. Inni z kolei twierdzą, że pięć kilometrów wcześniej kierowca sygnalizował kłopoty z hamulcami.

W akcji ratunkowej uczestniczyło 300 strażaków, ratowników i policjantów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: