Przypomina Elżbieta Łabaj z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie. W ostatni poniedziałek grypa jednak wróciła. Lekarze rodzinni zgłosili do Sanepidu prawie 3 tys. nowych przypadków zachorowań. Co gorsza, rośnie też liczba chorych na grypę, którzy trafili do szpitala. W tej chwili w warmińsko-mazurskich placówkach służby zdrowia leczy się 76 takich osób. U niemal połowy z nich wykryto grypę typy A/H1N1, pozostali są wciąż badani. 5 osób jest w stanie ciężkim, 2 osoby, u których wykryto grypę A/H1N1, nie żyją.
Od początku listopada w województwie warmińsko-mazurskim na grypę zachorowało prawie 21 tys. osób.