RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Goeteborg: Trzy medale dla polskich sztafet

Publikacja: Niedziela, 13 sierpnia (16:03) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Festiwal polskich sztafet na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Goeteborgu. W ostatnim dniu zawodów Polacy zdobyli aż 3 medale. Srebro wywalczyła męska sztafeta 4x100 m, a medale brązowe - sztafety kobiet i mężczyzn 4x400 m.

Polscy sprinterzy, biegnący w składzie: Przemysław Rogowski, Łukasz Chyła, Marcin Jędrusiński i Dariusz Kuć, przegrali tylko z reprezentacją Wielkiej Brytanii. Brązowy medal wywalczyli Francuzi.

Bardzo dobrze spisały się także polskie zawodniczki w sztafecie 4x400 m. Polki, które biegły w składzie: Monika Bejnar, Grażyna Prokopek, Ewelina Sętowska i Anna Jesień, minęły linię mety na 3. miejscu. Mistrzyniami Europy zostały Rosjanki, a srebrny medal wywalczyły Białorusinki.

Znakomity występ polskich sztafet uwieńczyli mężczyźni w biegu 4x400 m. Polacy w składzie: Daniel Dąbrowski, Piotr Kędzia, Piotr Rysiukiewicz, Rafał Wieruszewski jeszcze na ostatniej prostej byli na pierwszym miejscu. Niestety na końcowych metrach biało-czerwonych wyprzedzili Francuzi i Brytyjczycy. Ostatecznie Polacy zdobyli brązowy medal.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: