RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Gimbusy na Dolnym Śląsku w fatalnym stanie

Publikacja: Sobota, 5 września (06:45) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pierwsze kontrole szkolnych autobusów przynoszą niepokojące efekty. Na Dolnym Śląsku nawet jedna trzecia pojazdów była w takim stanie, że zatrzymano dowody rejestracyjne.

Najczęstsze usterki to wycieki płynów eksploatacyjnych. Uszkodzone zawieszenie tylne. Jeden pojazd miał nawet odkręconą kierownicę, czy urwane zawiasy drzwi - mówią kontrolerzy Inspekcji Transportu Drgowego. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Mateusza Wróbla:

W pierwszym tygodniu szkoły - skontrolowano autobusy w trzech województwach. Inspekcja drogowa chce zakończyć akcję do końca miesiąca.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: kontrola

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: