RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Gdańska kamienica dla Niemców

Publikacja: Poniedziałek, 14 kwietnia (14:01) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

4 rodziny z kamienicy przy ul. Polanki w Gdańsku stracą swoje mieszkania, bo o ich dom upomnieli się niemieccy właściciele. Do 1963 roku mieszkał w nim Gdańszczanin August Lindhoff. Po jego śmierci kamienica była bezpańska. Zarządzało nią miasto a remontowali sami mieszkańcy. Gdański sąd Okręgowy przyznał rację niemieckim wnukom Augusta Linhoffa - dom trzeba im wydać orzekł. Teraz odwołaniem zajmie się Sąd Apelacyjny. Pomoc rodzinom z Polanki 58 obiecuje tez miasto - jest szansa na mieszkania zastępcze.

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: