RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Gazociąg Północny a stosunki polsko-niemieckie

Publikacja: Czwartek, 25 stycznia (20:20) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Plany budowy Gazociągu Północnego na dnie Bałtyku "poważnie zachwiały" stanem stosunków polsko-niemieckich - twierdzi szefowa polskiej dyplomacji Anna Fotyga. Minister przedstawiła w Sejmie rządową informację na temat aktualnych relacji Warszawa - Berlin.

Szefowa MSZ zapewniła, że Polska cały czas włącza się w prace, które mają pokazać zarówno Rosji i Niemcom, jak i państwom, które są zainteresowane tym przedsięwzięciem, jak niebezpieczny jest ten projekt. Te niebezpieczeństwa są oczywiste - mówi Fotyga. Dodaje, że ma nadzieję, iż wśród partnerów Polski zacznie "dojrzewać przekonanie o tym, że na rzecz europejskiej solidarności warto być może zrezygnować nawet z bardzo intratnego przedsięwzięcia".

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: