Typowali osoby starsze, do których dzwonili. Podając się za wnuczka prosili o pomoc. W imieniu wnuczka zawsze przychodził wspólnik, podawał się za kolegę i odbierał pieniądze. To są także przypadki, kiedy ludzie starsi likwidują swoje lokaty, wyciągają z kont oszczędności swojego życia - tłumaczy w rozmowie z reporterem RMF FM Andrzejem Piedziewiczem Izabela Niedźwiedzka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie:
Izabela Niedźwiedzka apeluje też do osób, które zostały okradzione w podobny sposób, by skontaktowały się z olszyńską policją.