RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Francja chce nałożenia kolejnych sankcji na Iran

Publikacja: Poniedziałek, 22 października (15:52) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Paryż chce nałożenia na Teheran dodatkowych sankcji. Francja wyraźnie usztywniła stanowisko wobec Iranu od chwili przejęcia w maju urzędu prezydenta przez Nicolasa Sarkozy'ego. Władze w Teheranie zapowiadają, że nie wstrzymają programu nuklearnego, bez względu na grożące im sankcje.

Zachód podejrzewa, że Iran dąży do wyprodukowania broni nuklearnej. Teheran odpiera zarzuty, twierdząc, że chce wzbogacać uran wyłącznie dla elektrowni jądrowych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: